Technologie

W obecnej chwili dysponujemy najnowocześniejszymi urządzeniami do produkcji etykiet tekstylnych drukującymi za pomocą trzech różnych technologii:

  1. Technika fleksograficzna mając bardzo szerokie zastosowanie, pozwala na drukowanie na taśmach nylonowych, poliestrowych, satynowych i bawełnianych. Technika ta pozwala na szybkie wykonanie długich serii przy użyciu kolorów CMYK z zachowaniem najwyższej jakości. Dużym atutem maszyn fleksograficznych jest duża wydajność, łatwość obsługi i prostota kontroli jakości, co pozwala na możliwie dużą redukcję kosztów produkcji.
  2. Druk termotransferowy wykorzystuje głowicę do wykonania żądanego obrazu na taśmie (nylonowej, satynowej). W etapie przygotowania do druku wykorzystuje się specjalną folię barwiącą, na którą nanosi się wzór. Technika ta pozwala na uzyskanie trwałego efektu, odpornego na czynniki mechaniczne. Stosowana jest do drukowania krótkich serii. Wykorzystanie jej umożliwia drukowanie wielu wzorów, przy jednoczesnej redukcji kosztów o matryce, niewykorzystywane w procesie druku
  3. Technika hotstampingu (tłoczenia na gorąco) polega na odciskaniu wzoru na materiale (bawełna, nylon, poliester, satyna) przy użyciu przewodzącej ciepło matrycy. W technice tej zasadniczą rolę odgrywają dwa czynniki: ciepło i nacisk. Technika pozwala na wykonanie trwałego nadruku. Wykorzystuje się ją do krótkich i średnich serii.
  4. Sublimacja technika druku wykorzystująca zjawisko sublimacji. Wydruk (CMYK) wykonywany jest specjalnymi atramentami na papierze transferowym, a następnie w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury przenoszony jest na taśmy poliestrowe. Każdy rodzaj nadruku wymaga odpowiedniego ustawienia ciśnienia, temperatury oraz czasu.

 

Tniemy na zimno
Tniemy na gorąco
Tniemy na ultradźwiękami
Zaprasowujemy na pół

This post is also available in: EN, DE